PROGRAM AUTORSKI

Program Autorski j.kpt. ż.w. Jarosława Tucholskiego „OD żeglarza do kpt. ż.w.”

W okresie wakacji na naszych statkach prowadzimy szkolenie zintegrowane dla młodzieży, w wyniku którego uczestnik odbywa 14 dniową praktykę morską oraz 14 dniowy cykl szkoleń na lądzie między innymi z wykorzystaniem symulatorów, 2 dni to egzaminy. Po zakończeniu 30 dniowego kursu kandydaci na marynarzy otrzymują:

 1. Patent Jachtowego Sternika Morskiego
 2. Patent Morskiego Sternika Motorowodnego
 3. Świadectwo przeszkolenia z zakresu indywidualnych technik ratunkowych
 4. Świadectwo przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej stopnia podstawowego
 5. Świadectwo przeszkolenia z zakresu elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej
 6. Świadectwo przeszkolenia z zakresu bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej
 7. Świadectwo Operatora Łączności Bliskiego Zasięgu SRC
 8. Międzynarodowe Morskie świadectwo zdrowia
 9. Książeczkę żeglarską
 10. Świadectwo młodszego marynarza
 11. Świadectwo młodszego motorzysty
 12. Świadectwo młodszego kucharza okrętowego

Zestaw powyższych dokumentów umożliwia Ci podjęcie pracy na morzu na wszystkich jachtach i statkach na morzach i oceanach  całego świata. Patent żeglarski i motorowodny w zestawie ze świadectwami bezpieczeństwa daje Ci możliwość prowadzenia – pełnienia funkcji kapitana- na jachtach żaglowych i motorowych do 18 metrów długości , turystycznych i komercyjnych na wszystkich akwenach. Pozostałe świadectwa umożliwiają rozpoczęcie pracy i ścieżki kariery w zawodach morskich – od pracy na farmach wiatrowych stawianych na morzu, poprzez działy hotelowe wielkich statków wycieczkowych, po stanowiska w dziale pokładowym i maszynowym na wszystkich statkach handlowych. Obierając taką ścieżkę kariery po uzyskaniu wymaganej praktyki i zdaniu kolejnych egzaminów możesz dojść do Dyplomu Kapitana Żeglugi Wielkiej i to wszystko bez kończenia Akademii Morskiej…..

Zachęcamy jednak do podjęcia studiów na wybranych wydziałach naszych Akademii, po ukończeniu  którejś z nich ścieżka kariery jest trochę prostsza.

Jak odbywa się taki KURS?

 1. Grupa szkoleniowa liczy 10 osób
 2. Cykl liczy 4 grupy szkoleniowe
 3. grupa (1) i (2) okrętuje się: (1) w Kołobrzegu na 20 metrowym statku motorowym i wyrusza w rejs do portu Stepnica 7 dni. W czasie rejsu w mesie statku prowadzone jest również szkolenie teoretyczne. (2) Wyrusza Jachtem żaglowym z portu Stepnica do Kołobrzegu. W tym czasie Grupa (3) W Stepnicy uczy się treści związanych z żeglarstwem (prace bosmańskie itp.) oraz odbywa kurs SRC, natomiast Grupa (4)  W Kołobrzegu odbywa szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. W czasie tych 4 tygodni nastąpi rotacja grup.
 4. Grupy szkolone na lądzie będą zakwaterowane STEPNICA – namioty wojskowe, słowem survival, gotowanie na kuchni polowej itp. Kołobrzeg – ośrodek wczasowy w Grzybowie – pełen komfort.
 5. Grupy będące w rejsie – zakwaterowanie na statkach.

Ponieważ kurs odbywa się w wakacje, to zorganizujemy dla „naszej” młodzieży również rozrywki – wycieczki, ogniska, narty wodne, holowanie za motorówką banana i spadochronu, no i zapewnimy czas wolny.

Chętni będą mogli uzyskać również licencję na holowania narciarza, oraz Patent Mechanika  Motorowodnego.

Zapraszamy .